איך בוחרים גרביים ?

איך בוחרים גרביים ולמה זה בכלל חשוב? גרביים הם מוצר צריכה בסיסי, כל אדם נועל נעליים וגורב גרביים ביום יום,לעבודה, לספורט פנאי וגרביים לספורט מקצועני. כיום יש מגוון רחב של גרביים יכולים להיות זהים מבחינת המבנה אך יתפקדו שונה בתנאי פעילות.

הפרמטרים משתנים בעקבות הטכנולוגיה ומרכיבי הבד השונים מהם יוצרו הגרביים. על מנת לספק נקודת מגע אופטימלית בכל נקודה ברגל יש לבחור את סוג הגרב בהתאם לאופי הפעילות המיועדת:

גרבי ריצה לרוב יהיו מבד עבה יותר. גרבי טריאתלון לרוב יהיו מבד דק ומנדף בגלל הרטיבות לאחר השחיה. גרבי רכיבה לרוב יהיו מבד דק לאחזיה מושלמת בנעל הרכיבה.גרבי ספורט

בבחירת גרבי ספורט יש לשים לב לפרטים הבאים: 1. סוג הבד ונידוף זיעה – באמצעות שימוש במיקרו-סיבים וטכנולוגית תפירה ייחודית ניתן להתאים שכבות באזורים השונים, דבר המסייע במניעת לחצים באזורים רגישים בזמן ריצה. בכף הרגל יש כ- 130,000 בלוטות זיעה המפרישות כחצי כוס זיעה ביום.החום הנפלט מכף הרגל והלחות בגרב, יוצרים תחושת חוסר נוחות בכף הרגל וחממה להתפתחות בקטריאלית. גרביים איכותיים, בעלי טכנולוגיה מתקדמת של סריגה וסיבים,  מרחיקים את הלחות ומאפשרים שמירה על רגל יבשה בזמן מאמץ ובפעילות בשגרה .  2.    אחיזה אלסטית – גרביים הנוצרות בהם קיפולי בד נובעים מאלסטיות ירודה של סוג הבד, דבר המוביל לחיכוך בין כף הרגל לגרב, מצב של קפלים בגרביים בזמן פעילות יוביל להיווצרות יבלות ושפשופים שיהוו גורם לחוסר נוחות וכאבים ברגליים. האחיזה אלסטית מסייעת במניעת שפשופים ויבלות בעיקר בפעילות ממושכת ומאומצת כמו ריצה וטריאתלון או פעילויות בשגרה. לכן לספורטאים מקצוענים, ספורטאים חובבים, מטיילים וחיילים מומלץ לבחור בגרביים עם אחיזה טובה לאורך כל הגרב, בדגש על קשת כף הרגל והשוק. אחיזה אלסטית מונעת היווצרות יבלות הנוצרות מחיכוך בין הרגל לגרב.  לספורטאי טריאתלון ואיש ברזל חשיבות יתרה בבחירת גרביים עם אחיזה אלסטית איכותית כדי להבטיח נוחות ורגל יבשה לאחר השחיה, בזמן הרכיבה והריצה.

3.  ריפוד - משקל המופעל על הרגל בזמן פעילות יכול להגיע עד פי שלושה ממשקל הגוף של הספורטאי. זעזועים אלה חודרים לגוף דרך הרגל. הפחתה של הזעזועים מסייעת בשמירה על השלד (בעיקר שמירה על הברכיים והגב). גרביים עם טכנולוגיית תפירה לריפוד משתנה בהתאם לאזורי לחץ בכף הרגל, יכולות לסייע לבלימת זעזועים ולהגביר את תחושת הנוחות. כאשר הגוף בתנועה - הקרסול סופג את מירב העומס שלא נבלם במגע עם הקרקע, העומס עובר לברכיים, ולבסוף לגב התחתון. לכן מומלץ לבחור בגרביים בעלי ריפוד ואחיזה מוגברת בגרב המעניק פיצוי על שחיקת הריפוד הטבעי (שכבת השומן בכף הרגל). תמיכת בד וריפוד באזורים המיועדים לחיכוך מפחית את נקודות החיכוך, היווצרות יבלות וכאבי רגליים.


סיכום יתרונות גרביים לספורט:

•         מבנה מותאם אנטומית לכף הרגל.

•         ריפוד בנקודות החיכוך המועדים ללחצים ושפשופים.

•         אחיזה אלסטית מונעת חיכוך ויבלות.

•         גרבי ספורט איכותיות יוצרות אקלים נוח בתוך הנעל.

•         מפחיתים התפתחות חיידקים ובקטריות.


בחירת גרביים לספורט היא משימה מאתגרת, כשתמצאו את הגרב המתאימה לכם ביותר לא תוכלו לחזור לגרביים הקודמות שלכם. רוב הפעמים הפתרון לחוסר נוחות בריצה ובפעילות ספורט מתחיל בגרביים בהם אתם משתמשים. כיום יש מספר סוגים בולטים בתחום גרביים לריצה וספורט: גרביים עבות לריצה, גרביים דקות לריצה, גרביים ארוכות לריצה וגרביים קצרות לריצה לכל אדם העדפה שונה לסוג הגרביים אותם הוא מעדיף ולכן חשוב לבחור את הגרביים שלכם בקפידה ובהתאמה מושלמת לכף הרגל.

logofb_edited.png

Official Distributor Israel

  • Twitter
  • Pinterest
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook

הירשמו לניוזלטר שלנו

©2020 by incylence israel Proudly created by BizOnMap